Szkolenia i egzaminy

Zapraszamy do zapisania się na specjalistyczne szkolenia i egzaminy.

Zapisz się ON-LINE

2024 Rokiem Stefana Ciszewskiego

̣

  Zarząd Główny SEP, na wniosek Oddziału Bydgoskiego, ustanowił rok 2024 Rokiem Stefana Ciszewskiego. To dla nas niezwykle ważne i doniosłe wydarzenie. Jest to związane z 100. rocznicą uruchomienia przez niego w Bydgoszczy zakładu pod nazwą „Fabryka Aparatów Elektrotechnicznych - Inż. Stefan Ciszewski” – przedsiębiorstwa nastawionego na masową produkcję sprzętu elektroinstalacyjnego. Na podwalinach tej fabryki w latach powojennych działały  zakłady, które w latach 60-tych  przyjęły nazwę Zakłady Radiowe Eltra. Stefan Ciszewski był też jednym z założycieli Bydgoskiego Oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

 

  W Oddziale Bydgoskim SEP kolega mgr inż. Janusz Nowastowski  już od wielu lat dba o to, aby pielęgnować pamięć o inżynierze Stefanie Ciszewskim. Jest autorem licznych publikacji i artykułów zawierających szczegółową biografię tego zasłużonego bydgoszczanina.

 

  Z okazji ustanowienia Roku Stefana Ciszewskiego nasz Oddział zaplanował kilka wydarzeń ogólnopolskich i regionalnych, które nie tylko uhonorują postać inżyniera S. Ciszewskiego, ale przyczynią się do popularyzacji jego dokonań i zasług dla elektrotechniki. Już dziś możemy wspomnieć o planowanym seminarium naukowo-technicznym, na które serdecznie zapraszamy!